main header picture

LCC International University > News and Events > Dr. Jeff Teo: „būdas kovoti su kibernetinėmis atakomis – sąmoningumo ir mokymosi skatinimas”

Dr. Jeff Teo: „būdas kovoti su kibernetinėmis atakomis – sąmoningumo ir mokymosi skatinimas”

2021-01-19

Singapūre gimęs ir augęs, daugiau nei tris dešimtmečius savo gyvenimą ir karjerą kūręs Jungtinėse Amerikos Valstijose, dr. Jeff Teo šiuo metu gyvena ir dirba Lietuvoje. Su Fulbright mokslininkų programa dėstyti į LCC tarptautinį universitetą atvykęs kibernetinio saugumo mokslų daktaras, nuo šiol kvalifikuotus kibernetinio saugumo specialistus rengs ir mūsų šalyje.

Į Lietuvą su asmeniniu tikslu, skleisti žinią apie kibernetinį saugumą, atvykęs vyras, šia sritimi susidomėjo prieš daugiau nei 15 metų: „visuomet buvau linkęs į technologijas ir inžineriją, visada domėjausi tuo, ką mums gali duoti technologijos. Interneto kūrimosi pradžioje saugumas nebuvo prioritetinis, tuo metu svarbiausia buvo visiems susijungti į vieną tinklą. Kai pamačiau, kaip greitai internetas vystosi, kaip greitai viskas tapo labiau sujungta, supratau, koks pažeidžiamas jis gali tapti ir, kad reikia geresnio sistemų saugumo”. Internetui kasdien vis labiau plečiantis ir kerojantis po visą pasaulį, didžiausiu kibernetinio saugumo poreikio atsiradimu dr. J. Teo įvardija socialinės žiniasklaidos atsiradimą: „dauguma mūsų net negalvodami apie pasekmes, apie tai kaip galime sau pakenkti, kasdien skelbiame asmenines gyvenimo detales, kurias gali matyti bet kas. Apie privatumą, asmeninius duomenis ir jų svarbą negalvojame, tad šiandien auka galime tapti kiekvienas iš mūsų”.

Švietimo sistemai savo gyvenimą pašventęs ir prieš atvykdamas į Lietuvą Bluefield koledžo kibernetinio saugumo katedros vadovo pareigas ėjęs mokslų daktaras teigia, kad būti edukacinės aplinkos dalimi norėjo visuomet: „daug metų praleidęs švietimo sistemoje, matau savo profesinį augimą. Kai patiriate kažką gero ir suprantate, kad jums tai patinka, juk norisi to daugiau, tiesa? Taigi, aš noriu ir toliau būti švietimo srityje, žinodamas, kad geriausias būdas kovoti su kibernetinėmis atakomis – sąmoningumo ir mokymosi skatinimas”.

2020 metų pabaigoje LCC tarptautiniam universitetui paskelbus apie partnerystę su kibernetinio saugumo srityje pasaulyje lyderiaujančia įmone Cybint Solutions, nuo šių metų vasario vidurio bus pradėti ruošti kvalifikuoti kibernetinio saugumo specialistai Lietuvoje. Dr. Jeff Teo buvo pasirinktas šios intensyvios, tris mėnesius truksiančios programos dėstytoju ir pagalbininku būsimiems kibernetinio saugumo specialistams: „Cybint Solutions turi novatoriškiausią bei pažangiausią kibernetinio saugumo mokymų platformą, tad būsimieji specialistai ir bus treniruojami joje. Mokymų platforma labai panaši į simuliatorių. Naudosime virtualias mašinas, pasitelksime įvairius scenarijus, teorijas ir koncepcijas. Mokymų dalyviai įgis kibernetinio saugumo žinių, įgūdžių bei išmoks įvairių technikų. Per tris mėnesius truksiančius intensyvius mokymus, būsimieji specialistai turės atlikti ne vieną užduotį, išlaikyti ne vieną egzaminą, o programos pabaigoje, sėkmingai ją baigę, gaus sertifikatą, kuris bus kibernetinio saugumo įgūdžių įrodymas ir leis įsidarbinti šioje srityje bet kurioje pasaulio šalyje, mat sertifikatas yra pripažįstamas tiek JAV, tiek Europoje ar Azijoje”.

Paklaustas ko reikia geram šių laikų kibernetinio saugumo specialistui, dr. Jeff Teo teigė: „žmogus turėtų būti smalsus, atkaklus, atviras bet kokio tipo situacijoms. Negalvokite apie kibernetinį saugumą per tiesmukai, tuomet įsilaužėliai bus protingesni už jus. Manau, kad kūrybiškas mąstymas problemų sprendime taip pat svarbus. Tačiau svarbiausia – domėtis kibernetinio saugumo sritimi, neatsilikti ir nuolat mokytis”.

Kibernetinis saugumas yra greičiausiai auganti technologijų rinka, per pastarąjį dešimtmetį išaugusi 30 kartų. Tad natūralu, jog specialistų poreikis šioje srityje taip pat yra nuolat augantis. Pasak įvairių specialistų, dabartinis kibernetinio saugumo talentų trūkumas Lietuvoje ne tik kelia grėsmę mūsų nacionaliniam saugumui, bet ir gali neigiamai paveikti verslo vykdymą bei kiekvieno mūsų asmeninį gyvenimą. LCC tarptautinis universitetas, tapęs pirmąja aukštojo mokslo įstaiga Europoje rengsiančia Cybint kibernetinio saugumo specialistus drauge su dr. Jeff Teo ir Cybint Solutions, prisidės prie naujų talentų auginimo, kurie, tikima, sumažins kibernetinių atakų, nukreiptų į mūsų vyriausybę, ekonomiką ir gyventojus, riziką.

15min logo
Straipsnis publikuotas portale 15min.lt

Return to previous page