main header picture main header picture

Be abejonių tarptautinis

LCC tarptautinis universitetas po savo stogu priima beveik visą pasaulį. Čia dirba ir studijuoja daugiau nei 50-ies pasaulio valstybių piliečiai.

Saugi ir sveika bendruomenė

Universiteto vadovybė yra be galo laiminga galinti vienintelė Europoje pasigirti tokia išskirtine bendruomene. Tačiau pasaulinės COVID-19 pandemijos laiku tai atneša ir nemažai iššūkių. Šiuo metu mums svarbiausia – saugi ir sveika bendruomenė.

Atsakas į pandemiją

Išanalizavę esamą situaciją, ir numatydami galimą pakartotinę COVID-19 ligos atvejų bangą, studijų procesą, kaip ir praėjusiais metais organizuosime kitaip. Taip pat buvome priversti įvesti tam tikrus apribojimus ne LCC bendruomenės nariams.

Studentai iš daugiau nei 50 valstybių

Unikalus studijų modelis

Universiteto veiksmai

Covid darbo grupė

Universitete veikia darbo grupė, kuri reguliariai sprendžia su šia neeiline situacija susijusius klausimus, taip pat yra parengusi universiteto veiksmų planą keičiantis COVID-19 situacijai šalyje ar universiteto viduje. Per 10 savanorių ir universiteto darbuotojų nuolat rūpinasi mūsų studentais.

Informacijos stebėsena

Norime pažymėti, kad kasdien stebime Sveikatos apsaugos ministerijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bei kitų šaltinių informaciją ir taikome jų bei Švietimo mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijas dėl masinių renginių ir ugdymo proceso organizavimo LCC tarptautiniame universitete.

Pasiruošę pokyčiams

Universiteto Rektorė dr. Marlene Wall pabrėžia, kad „esminį vaidmenį LCC tarptautiniame universitete vaidina visuomeniškumas ir bendruomeniškumas“, tačiau atsižvelgiant į esamą situaciją, kuri nuolat keičiasi, universiteto vadovybė yra pasirengusi renginių ir ugdymo proceso organizavimo pakeitimams, kurie užtikrintų bendruomenės narių saugumą bei sveikatą visuotiniam labui.

Mišrus studijų modelis

Kaip ir praėjusiais metais, šiemet universitete išliko mišrus studijų modelis, suteikiantis galimybę studijuoti nuotoliniu būdu tiems, kuriems nepavyko sugrįžti į universitetą. Apie 75% studentų šiuos akademinius metus pradėjo gyvai auditorijose ir studijuoja kartu su bendrakursiais, likusių laukiame sugrįžtančių nuo pavasario semestro. Visos auditorijos yra paruoštos tiek saugiam studentų mokymui universitete, tiek galimybei paskaitas transliuoti tiesiogiai.

Studentų apgyvendinimas

Studentai saugiai grįžo į bendrabučius. Šiemet, kaip ir pernai, universitetas turi paskyręs atskirą bendrabučio aukštą, kuriame būtų galima izoliuoti sergančius studentus, jei atsirastų Covid-19 atvejų.

Saviizoliacija

LCC tarptautinis universitetas savo studentus, kuriems bus reikalinga saviizoliacija, kaip ir praėjusiais metais, pradės priimti nuo rugpjūčio pradžios. Mokslo metams prasidėjus, saviizoliacijai nauji studentai nebepriimami.


Pilnai vakcinuotiems ir turintiems imunitetą COVID-19 studentams, atvykus į Lietuvą, saviizoliuotis nereikės.

Naujiems studentams

LCC Priėmimo skyrius toliau tęsia darbus ir dirba intensyviai, kad padėtų studijomis besidomintiems moksleiviams bei jų šeimoms stojimo procese. Iškilus klausimams, kreipkitės study@lcc.lt ar telefonu  darbo dienomis nuo 9 iki 17 val. +370 (46) 310 460.

Priėmimo į LCC universitetą procesas bei terminai nesikeičia. Šiuo metu priimame paraiškas iš norinčių studijas pradėti 2022 m. sausio mėnesį. Paraiškos priimamos iki lapkričio 15 dienos.

Nepaisant to, kad kiekvienais metais LCC tarptautinis universitetas įvairioms paramos iniciatyvoms ir stipendijoms savo studentams išskirsto pusę milijono eurų, COVID-19 krizės akivaizdoje LCC ne tik neatsisakė sumažinti šio fondo, bet ir gerokai jį padidino.

Defehr ir Michealsen centrai

Studentams ir darbuotojams  Michealsen centras pilnai atidarytas. Kavinė veikia darbo dienomis iki 16 val.

DeFehr pastatas atviras studentams ir darbuotojams, kurie atitinka galimybių paso reikalavimus.

Vakariniai anglų kalbos kursai

Vakarinius anglų kalbos kursus moksleiviams ir suaugusiems asmenims vykdome mūsų universiteto patalpose ir nuotoliniu būdu.

Saugumo protokolas

#SafeLCC #OneLCC
 • Tiek lauke, tiek patalpose vykstančių renginių metu dėvėkite kaukę.
 • Kasdien stebėkite savo sveikatos būklę.
 • Laikykitės fizinio atstumo ir dažnai plaukite rankas.
 • Dezinfekuokite tiek asmenines, tiek viešo naudojimo erdves prieš ir po naudojimo.
 • Nekeliaukite už Lietuvos ribų.
 • Jei jums privaloma saviizoliacija, nepažeiskite jos reikalavimų.
 • Apie bet kokius taisyklių pažeidimus praneškite nocovid@lcc.lt
 • Saugokite save ir kitus!

Apibrėžimai

Patvirtintas atvejis

Tai toks atvejis, kai asmens COVID-19 ligos testo rezultatas yra teigiamas, nepriklausomai nuo jo sveikatos būklės. Asmuo izoliuojasi universiteto miestelyje ar už jo ribų.

Saviizoliacija

Saviizoliacija privaloma tiems, kuriems, nepriklausomai nuo jų sveikatos būklės, yra nustatomas COVID-19 liga. Sergantis žmogus izoliuojamas vienas kambaryje 14 dienų laikotarpiui.

Saviizoliacija taip pat gali būti reikalinga, kuomet norima įsitikinti, kad žmogus, turėjęs artimą kontaktą su sergančiuoju, šia liga neužsikrėtė ir jos neperneš kitiems asmenims.

Paveiktas asmuo

Prašome atkreipti dėmesį į tai, kad tik tie, kurie atitinka nors vieną iš žemiau išvardytų punktų, laikomi paveiktaisiais ir turi atlikti 14 dienų privalomą saviizoliaciją.

 • Žmogus, kuris per pastarąsias 14 dienų gyveno kartu su asmeniu, kuriam buvo patvirtintas COVID19 atvejis.
 • Žmogus, kuris per pastarąsias 14 dienų turėjo artimą kontaktą (spaudė ranką, apsikabino, bučiavosi ir pan.) su asmeniu, kuriam buvo patvirtintas COVID19 atvejis.
 • Žmogus, kuris per pastarąsias 14 dienų turėjo netiesioginį kontaktą (plikomis rankomis lietė popierius, pinigus, audinius ir pan.) su asmeniu, kuriam buvo patvirtintas COVID19 atvejis (nei vienas nedėvėjo apsauginės kaukės).
 • Žmogus, kuris per pastarąsias 14 dienų turėjo kontaktą (nei vienas nedėvėjo apsauginės kaukės ir bendravimas truko ilgiau nei 15 minučių) su asmeniu, kuriam buvo patvirtintas COVID19 atvejis.
 • Žmogus, kuris per pastarąsias 14 dienų praleido daugiau nei 15 minučių uždaroje patalpoje (klasė, auditorija, salė ir pan.) su asmeniu, kuriam buvo patvirtintas COVID19 atvejis.
Valdomas atvejis

Tai toks atvejis, kai asmeniui yra patvirtinta COVID-19 liga, nepriklausomai nuo jo sveikatos būklės, tačiau jis saviizoliuojasi, taip pat saviizoliacijoje yra ir visi, kurie turėjo artimą kontaktą su sergančiuoju.

Nevaldomas atvejis

Tai toks atvejis, kai asmeniui yra patvirtinta COVID-19 liga, nepriklausomai nuo jo sveikatos būklės, LCC tarptautinio universiteto vadovybė apie jį žino, tačiau turima informacija apie tai su kuo asmuo galėjo bendrauti per pastarąsias 14 dienų yra neišsami arba negalima nustatyti visų per 14 dienų su juo artimai bendravusių asmenų.

 • Potencialiai nevaldomas atvejis: turima tik pirminė informacija apie asmeniui patvirtintą COVID-19 atvejį ir galimus artimus šaltinius, su kuriais sergantysis bendravo per 14 dienų. Per 24 valandas stengiamasi nustatyti visus galimai sergančiojo paveiktus asmenis.
 • Oficialiai nevaldomas atvejis: asmeniui yra patvirtinta COVID-19 liga ir po 24 valandų nepavyksta atsekti visų su juo bendravusių ir galimai paveiktų asmenų.

Norite paklausti?

By using this form you agree that LCC will use your email address and name only to respond to your inquiry. Do not use the form below to submit confidential or sensitive information. Learn more about our data protection and your rights.