main header picture

Be abejonių tarptautinis

LCC tarptautinis universitetas po savo stogu priima beveik visą pasaulį. Čia dirba ir studijuoja daugiau nei 50-ies pasaulio valstybių piliečiai.

Saugi ir sveika bendruomenė

Universiteto vadovybė yra be galo laiminga galinti vienintelė Europoje pasigirti tokia išskirtine bendruomene. Tačiau pasaulinės COVID-19 pandemijos laiku tai atneša ir nemažai iššūkių. Šiuo metu mums svarbiausia – saugi ir sveika bendruomenė.

Atsakas į pandemiją

Išanalizavę esamą situaciją, ir numatydami galimą pakartotinę COVID-19 ligos atvejų bangą, studijų procesą šiemet organizuosime kitaip. Taip pat buvome priversti įvesti tam tikrus apribojimus ne LCC bendruomenės nariams.

Studentai iš daugiau nei 50 valstybių

Unikalus studijų modelis

Universiteto veiksmai

Covid darbo grupė

Universitete veikia darbo grupė, kuri reguliariai sprendžia su šia neeiline situacija susijusius klausimus, taip pat yra parengusi universiteto veiksmų planą keičiantis COVID-19 situacijai šalyje ar universiteto viduje. Per 10 savanorių ir universiteto darbuotojų nuolat rūpinasi mūsų studentais.

Pasiruošę pokyčiams

Universiteto Rektorė dr. Marlene Wall pabrėžia, kad „esminį vaidmenį LCC tarptautiniame universitete vaidina visuomeniškumas ir bendruomeniškumas“, tačiau atsižvelgiant į esamą situaciją, kuri keičiasi kasdien, universiteto vadovybė yra pasirengusi renginių ir ugdymo proceso organizavimo pakeitimams, kurie užtikrintų bendruomenės narių saugumą bei sveikatą visuotiniam labui.

Mišrus studijų modelis

Šiemet studentams studijų modelį leista pasirinkti patiems. Studentai gali mokytis auditorijose drauge su bendrakursiais arba likti savo šalyse ir studijuoti nuotoliniu būdu. Per vasarą visos auditorijos buvo paruoštos tiek saugiam studentų mokymui universitete, tiek galimybei paskaitas transliuoti tiesiogiai.

Informacijos stebėsena

Norime pažymėti, kad kasdien stebime Sveikatos apsaugos ministerijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bei kitų šaltinių informaciją ir taikome jų bei Švietimo mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijas dėl masinių renginių ir ugdymo proceso organizavimo LCC tarptautiniame universitete.

Nauji mokslo metai

LCC naujus studijų metus jau pradėjo – studentai rugpjūčio 31 dieną jau sugrįžo į auditorijas. Tiesa, su dideliais pokyčiais.

Ketvirčių Sistema

LCC tarptautinis universitetas, numatydamas pakartotinio karantino tikimybę, pirmąjį studijų semestrą padalino į dvi dalis. Tie studentai, kurie laiku nespėjo susitvarkyti vizų ar negalėjo gauti kelionės bilietų, tikimasi, kad prie bendramokslių galės prisijungti prasidėjus antrajam semestro ketvirčiui – spalio pabaigoje. Toks žingsnis universiteto vadovybei taip pat leis lengviau stebėti COVID-19 padėtį tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje bei lengviau suvaldyti viruso keliamas grėsmes.

Studentų apgyvendinimas

Siekdama studentams užtikrinti kuo palankesnes, o svarbiausia – saugesnes gyvenimo bendrabučiuose sąlygas, šiemet LCC tarptautinio universiteto vadovybė nusprendė sumažinti kiekviename universiteto bendrabučio kambaryje gyvenančių studentų skaičių. Tačiau taip pat buvo priimtas sprendimas nuomoti papildomas patalpas, kad iš skirtingų pasaulio valstybių atvykstantys studentai galėtų būti ramūs dėl gyvenamosios vietos.

Saviizoliacija

LCC tarptautinis universitetas savo studentus, kuriems reikalinga saviizoliacija pradėjo priimti jau nuo rugpjūčio pradžios. Saviizoliacijai skirtuose bendrabučių aukštuose palaipsniui saviizoliaciją atliko bei toliau ją tęsia studentai iš Albanijos, Kazachstano, Armėnijos, Serbijos, Bulgarijos, JAV, Vokietijos, Airijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir kitų šalių.

Tokių studentų, kuriems atvykus į Lietuvą, visų pirma, reikia dviem savaitėms izoliuotis, LCC tarptautinis universitetas į bendrabučius jau priėmė kiek daugiau nei šimtą. Kelių dešimčių studentų dar laukiama.

Studentų saviizoliacijos laikotarpiu jų maitinimu, užimtumu ir gera savijauta rūpinasi per 10 savanorių ir universiteto darbuotojų. Studentai gali užsisakyti maisto planus iš universiteto valgyklos, taip pat užsisakyti maistą iš kitų miesto kavinių ar maisto produktus su atvežimo į bendrabutį paslauga.

Iki šiol saviizoliacijoje buvusiems studentams suorganizuotos kelios dešimtys veiklų. Studentams pasiūlyta naudotis virtualiomis bibliotekos paslaugomis ir skaityti elektronines knygas arba išsirinkti knygą, kurią savanoris atneša ir palieka prie kambario durų.

Universiteto kapelionas rūpinasi studentų dvasine būsena, o universiteto psichologė kviečia į asmenines konsultacijas, kurios vykdomos internetu. Saviizoliacijoje esančių studentų įtraukimą į įvairias veiklas tęsime ir toliau.

Naujiems studentams

LCC Priėmimo skyrius toliau tęsia darbus nuotoliniu būdu ir dirba intensyviai, kad padėtų studijomis besidomintiems moksleiviams bei jų šeimoms stojimo procese. Iškilus klausimams, kreipkitės study@lcc.lt ar telefonu  darbo dienomis nuo 9 iki 17 val. +370 (46) 310 460.

Priėmimo į LCC universitetą procesas bei terminai nesikeičia. Nors stojimas į 2020 metų rudens semestrą jau yra baigtas, šiuo metu priimame paraiškas iš norinčių studijas pradėti 2021 m. sausio mėnesį. Paraiškos priimamos iki lapkričio 15 dienos.

Nepaisant to, kad kiekvienais metais LCC tarptautinis universitetas įvairioms paramos iniciatyvoms ir stipendijoms savo studentams išskirsto pusę milijono eurų, COVID-19 krizės akivaizdoje LCC ne tik neatsisakė sumažinti šio fondo, bet ir gerokai jį padidino. Bendras šių metų studentų paramos finansavimas sudarys maždaug vieną milijoną eurų. Šiemet taip pat nuspręsta 10 procentų sumažinti studijų įmokas kiekvienam studentui.

Defehr ir Michealsen centrai

DeFehr ir Michaelsen centrai šiuo metu yra atviri tik LCC tarptautinio universiteto bendruomenei. Siekdami apsaugoti studentus, priėmėme sprendimą, kad naudotis krepšinio ir treniruoklių salėmis bei valgyklos paslaugomis gali tik mūsų bendruomenės nariai.

Vakariniai anglų kalbos kursai

Vakarinius anglų kalbos kursus moksleiviams ir suaugusiems asmenims planuojame vykdyti mūsų patalpose. Tačiau keičiantis COVID-19 situacijai šalyje esame numatę ir galimybę kursus toliau organizuoti nuotoliniu būdu.

Saugumo protokolas

#SafeLCC #OneLCC
 • Tiek lauke, tiek patalpose vykstančių renginių metu dėvėkite kaukę.
 • Kasdien stebėkite savo sveikatos būklę.
 • Laikykitės fizinio atstumo ir dažnai plaukite rankas.
 • Dezinfekuokite tiek asmenines, tiek viešo naudojimo erdves prieš ir po naudojimo.
 • Nekeliaukite už Lietuvos ribų.
 • Jei jums privaloma saviizoliacija, nepažeiskite jos reikalavimų.
 • Apie bet kokius taisyklių pažeidimus praneškite nocovid@lcc.lt
 • Saugokite save ir kitus!
Pavojaus lygis: Oranžinis (vidutinė rizika)

Šiuo metu universitete yra  patvirtinti 5 užsikrėtimo COVID-19 liga atvejai. Visi atvejai yra įvežtiniai, studentai šiuo metu yra saviizoliacijoje.

Apibrėžimai

Patvirtintas atvejis

Tai toks atvejis, kai asmens COVID-19 ligos testo rezultatas yra teigiamas, nepriklausomai nuo jo sveikatos būklės. Asmuo izoliuojasi universiteto miestelyje ar už jo ribų.

Saviizoliacija

Saviizolacija yra privaloma studentams, kurie į universitetą atvyksta iš viruso paveiktų šalių. Atvykę studentai privalo pateikti neigiamus testo rezultatus ir atlikti 14 dienų saviizoliaciją.

Saviizoliacija taip pat privaloma tiems, kuriems, nepriklausomai nuo jų sveikatos būklės, yra nustatomas COVID-19 liga. Sergantis žmogus izoliuojamas vienas kambaryje 14 dienų laikotarpiui, po kurio daromas pakartotinis testas.

Saviizoliacija taip pat gali būti reikalinga, kuomet norima įsitikinti, kad žmogus, turėjęs artimą kontaktą su sergančiuoju, šia liga neužsikrėtė ir jos neperneš kitiems asmenims.

Paveiktas asmuo

Prašome atkreipti dėmesį į tai, kad tik tie, kurie atitinka nors vieną iš žemiau išvardytų punktų, laikomi paveiktaisiais ir turi atlikti 14 dienų privalomą saviizoliaciją.

 • Žmogus, kuris per pastarąsias 14 dienų gyveno kartu su asmeniu, kuriam buvo patvirtintas COVID19 atvejis.
 • Žmogus, kuris per pastarąsias 14 dienų turėjo artimą kontaktą (spaudė ranką, apsikabino, bučiavosi ir pan.) su asmeniu, kuriam buvo patvirtintas COVID19 atvejis.
 • Žmogus, kuris per pastarąsias 14 dienų turėjo netiesioginį kontaktą (plikomis rankomis lietė popierius, pinigus, audinius ir pan.) su asmeniu, kuriam buvo patvirtintas COVID19 atvejis (nei vienas nedėvėjo apsauginės kaukės).
 • Žmogus, kuris per pastarąsias 14 dienų turėjo kontaktą (nei vienas nedėvėjo apsauginės kaukės ir bendravimas truko ilgiau nei 15 minučių) su asmeniu, kuriam buvo patvirtintas COVID19 atvejis.
 • Žmogus, kuris per pastarąsias 14 dienų praleido daugiau nei 15 minučių uždaroje patalpoje (klasė, auditorija, salė ir pan.) su asmeniu, kuriam buvo patvirtintas COVID19 atvejis.
Valdomas atvejis

Tai toks atvejis, kai asmeniui yra patvirtinta COVID-19 liga, nepriklausomai nuo jo sveikatos būklės, tačiau jis saviizoliuojasi, taip pat saviizoliacijoje yra ir visi, kurie turėjo artimą kontaktą su sergančiuoju.

Nevaldomas atvejis

Tai toks atvejis, kai asmeniui yra patvirtinta COVID-19 liga, nepriklausomai nuo jo sveikatos būklės, LCC tarptautinio universiteto vadovybė apie jį žino, tačiau turima informacija apie tai su kuo asmuo galėjo bendrauti per pastarąsias 14 dienų yra neišsami arba negalima nustatyti visų per 14 dienų su juo artimai bendravusių asmenų.

 • Potencialiai nevaldomas atvejis: turima tik pirminė informacija apie asmeniui patvirtintą COVID-19 atvejį ir galimus artimus šaltinius, su kuriais sergantysis bendravo per 14 dienų. Per 24 valandas stengiamasi nustatyti visus galimai sergančiojo paveiktus asmenis.
 • Oficialiai nevaldomas atvejis: asmeniui yra patvirtinta COVID-19 liga ir po 24 valandų nepavyksta atsekti visų su juo bendravusių ir galimai paveiktų asmenų.

Norite paklausti?

By using this form you agree that LCC will use your email address and name only to respond to your inquiry. Do not use the form below to submit confidential or sensitive information. Learn more about our data protection and your rights.